Jezdecké povrchy


Rozmazlujte sebe i svého koně se systémy pro zavlažování od ZávlahyMB.

Bez kvalitního jezdeckého povrchu se dnes těžko obejde jakýkoli jezdecký areál. A to nejenom ve vrcholných profesionálních soutěžích, ale i v amatérském sportu. Kvalitní jezdecký povrch bez kvalitní závlahy nedokáže udržet ani ten nejlepší provozovatel jezdeckého areálu. Zavlažováním se zvyšuje elastičnost a protiskluznost povrchu a snižuje jeho prašnost.


Používáme komponenty od předních výrobců závlahových systémů se specializací na jezdecké povrchy – BOWE, Hunter, Rain Bird.

Fungování na míru

Závlahový systém je možné rozdělit do několika sekcí. Každou sekci lze naprogramovat samostatně a dávkovat vodu pro každou sekci zvlášť v závislosti na půdních podmínkách. V praxi to znamená, že plochu ve stínu můžeme zavlažovat menším množstvím vody a naopak jinde můžeme zavlažovat častěji a déle. Nejčastěji se používají rotační nebo úderové postřikovače s velkými dostřiky, které zajistí rovnoměrné kropení celé plochy.

Snadný ovládací systém

Celý systém zavlažování jezdecké plochy je řízen ovládací jednotkou, která zohledňuje aktuální klimatické podmínky či vlhkost povrchu a dle toho dávkuje přísun vody v nastaveném čase. Samozřejmě je možné spustit závlahu manuálně, a jakmile je třeba, lze nastavit například krátký program pro lehké zakropení plochy před tréninkem či v průběhu závodů mezi jednotlivými soutěžemi.

Venkovní jezdecké plochy

Postřikovače umisťujeme především na hrazení kolem jízdárny, čímž je uchráníme před možným zničením pískem, technikou či koňmi.

Výsuvné postřikovače lze umístit i na úroveň zavlažované plochy, vždy však mimo samotný zavlažovaný povrch a mimo dosah kopyt koní, např. na vyvýšeném obrubníku okolo jízdárny. Nikdy neumisťujeme postřikovače přímo do jezdecké plochy, neboť by došlo k jejich rychlému zničení pískem, koňmi nebo technikou používanou k mechanické úpravě povrchů. V neposlední řadě by mohlo dojít ke zranění koní, pokud by na postřikovač šlápli.

Jezdecké haly

Postřikovače umísťujeme přímo na hrazení okolo zavlažované plochy nebo je závlahový systém přichycen ke konstrukci střechy jezdecké haly.

K bočnímu zavlažování jízdárny používáme rotační trysky, jejichž výseč je nastavena tak, aby byla celá plocha rovnoměrně zvlhčena.

Při horním způsobu zavlažování využíváme stacionární proudnice s mlhovými tryskami, které jsou rozmístěné nad celou plochou jízdárny nebo kolejnice s pojízdnou stříkací lištou či křížovým rozstřikovačem, které pohání elektromotor od štítu ke štítu haly.

Zazimování zavlažovacího systému fotbalového hřiště...

Realizace zavlažovacího systému v jezdeckém areálu...